niedziela, 24 stycznia 2016

Jajko do mycia pędzli z Aliexpress

Na pewno wiele z Was zna już jajeczko Brushegg do mycia pędzli, jednak ja dziś opowiem o jego chińskim odpowiedniku. Oryginalne Brushegg ma kształt połowy jajka, z otworem na palce, rowkami ułatwiającymi mycia oraz napisem. A jak to jest z jajkiem z Aliexpress?

Moje jajko jest akurat przykładem dość mocno różniącym się od oryginału bo, jak zapewne zauważyliście nie ma napisu. Jednak reszta jest dokładnie taka sama. Co prawda nie miałam oryginału w rękach ale to sprawdza się w swojej roli świetnie więc nie sądzę, żeby się bardzo różniło.
Jajko jest koloru niebieskiego (oczywiście dostępne jest w różnych wersjach kolorystycznych), posiada otwór na dwa palce oraz powierzchnię czyszczącą z dwoma częściami - rowkami oraz małymi wypustkami na których spienia się mydło oraz łatwo myje małe pędzle.
Jajeczko ma ok 6,5 cm wysokości i zrobione jest z silikonu. Na stronie Aliexpress dostępne jest także w wersji z napisem, praktycznie identycznym jak oryginał.

Moja opinia: jajeczko świetnie sprawdza się mycia pędzli, przede wszystkim można to zrobić skutecznie bez moczenia i brudzenia rąk oraz moczenia całych pędzli, co często skutkuje ich rozklejeniem. Nie śmierdzi, co prawda farbuje się podczas mycia ale później można go łatwo oczyścić.

Cena: 0,96 € ~ ok 4,5 zł
Link: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Silicone-Brush-Cleaning-Egg-Brush-egg-Cosmetic-Brush-Cleanser-Makeup-Brush-Cleaner-Clean-tools/32402743889.html
Cena oryginału: ok 20 zł

A Wy macie już swoje jajeczko? :)

1 komentarz:

  1. Uwielbiam aliexpress! Można tam znaleźć wszystko w mega rozsądnych cenach, jak się dobrze poszuka :D Widziałam wiele recenzji na grupach na temat tego jajeczka, ale jakoś jeszcze się nie zebrałam do jego zamówienia :D

    OdpowiedzUsuń